Jazda po alkoholu w Olsztynie i w województwie warmińsko-mazurskim

Ze statystyk KWP w Olsztynie wynika, że w 2017 roku w województwie warmińsko-mazurskim wszczęto 2341 postępowań w sprawie o jazdę w stanie nietrzeźwości. W zeszłym roku przestępstwo stwierdzono w 2175 przypadkach.

Olsztyn – jazda po alkoholu

Olsztyn znajduje się w północnej Polsce, niemal w samym centrum województwa warmińsko-mazurskiego. W chwili obecnej miasto nad Łyną zamieszkuje około 175 tys. osób. W obrębie Olsztyna znajduje się kilkanaście jezior – powierzchnia największego z nich, Jeziora Ukiel, wynosi ponad 400 ha. Miasto zachęca turystów czystym powietrzem, bliskością jezior i lasów oraz urokliwym Starym Miastem. W związku z niedawnym rozpoczęciem sezonu urlopowego miasto odwiedza coraz więcej osób z całego kraju.

Niestety zwłaszcza w okresie wakacyjnym na drogach Warmii i Mazur dochodzi do mniej lub bardziej poważnych wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, za prowadzenie pojazdu mechanicznego z więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Warto pamiętać, że przestępstwo popełnia prowadzący pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym. W sobotę 30 czerwca br. policja zatrzymała mężczyznę sterującego łodzią motorową z 2,8 promila alkoholu we krwi. Pijanemu sternikowi grożą takie same konsekwencje co pijanemu kierowcy.

Jazda pod wpływem alkoholu – pomoc prawna

Z pomocy obrońcy możesz korzystać na każdym etapie postępowania karnego. Zalecamy jednak skontaktowanie się z radcą prawnym lub adwokatem niezwłocznie jeszcze zanim prokurator skieruje sprawę do sądu. Na etapie postępowania przygotowawczego obrońca może Ci towarzyszyć podczas czynności procesowych z Twoim udziałem, np. przesłuchania. Jeżeli prokurator lub sąd wydał postanowienie o zatrzymaniu Twojego prawa jazdy, adwokat lub radca prawny może wnieść w Twoim imieniu zażalenie

W postępowaniu przed Sądem dołożymy wszelkich starań, aby Sąd wydał możliwie najkorzystniejszy dla Ciebie wyrok. Pomożemy Ci przed sądami wszystkich instancji. Jedną z możliwości jest wniesienie o warunkowe umorzenie postępowania, dzięki czemu zachowasz status osoby niekaranej.

Oferujemy również obsługę prawną na etapie postępowania wykonawczego. Jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów był wykonywany przez co najmniej połowę wyznaczonego przez sąd czasu, możesz starać się o zmianę wykonywania środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową (alkolock).

Czy jesteś z Olsztyna lub okolic i policja zatrzymała Twoje prawo jazdy za jazdę po alkoholu? Czy jesteś oskarżony w sprawie o jazdę „na podwójnym gazie”? Zgłoś się do nas!

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Call Now ButtonBezpłatna konsultacja zadzwoń