Jazda pod wpływem alkoholu w Sosnowcu

JAZDA PO WPŁYWEM ALKOHOLU - ADWOKAT
CAŁODOBOWA POMOC PRAWNA ZADZWOŃ!
22 270 63 01

Kilka dni temu w Sosnowcu doszło do stłuczki spowodowanej przez pijanego kierowcę. W pobliżu ulicy Długosza policjanci zatrzymali kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu. Inny nietrzeźwy kierujący znajdował się w stanie znacznej nietrzeźwości – badanie  wykazało, iż miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W Sosnowcu często dochodzi do zatrzymań nietrzeźwych kierujących. Nasza Kancelaria zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem spraw o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Do skorzystania z naszych usług serdecznie zachęcamy osoby zamieszkałe na terenie Sosnowca lub okolic.

ADWOKAT 24H / 7 DNI W TYGODNIU!
DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE
MASZ PYTANIA? SZUKASZ POMOCY? ZADZWOŃ!
22 270 63 01

O stanie nietrzeźwości mówimy wtedy, gdy w organizmie prowadzącego pojazd znajduje się więcej niż 0,5 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, zgodnie z art. 178a § 1 kk grożą dość surowe kary – grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Za jazdę po pijanemu sprawca traci również prawo jazdy – sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Sprawca, który dopuścił się prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, ma również obowiązek uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Skazany, wobec którego zastosowano środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, ma obowiązek zwrotu prawa jazdy lub innego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Do czasu wykonania tego obowiązku okres, na który sąd orzekł zakaz, nie biegnie. Jeżeli prawo jazdy zostało zatrzymane jeszcze przed wydaniem wyroku, to okres faktycznego zatrzymania zaliczany jest na poczet odbytego już zakazu.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego podczas obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem określonym w art. 244 kk. Za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara  pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przypadku skazania za przestępstwo z art. 244 kk, sąd orzeka także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (na okres od roku do 15 lat). Jeżeli sprawca przestępstwa z art. 244 kk znajduje się w czasie popełnienia czynu w stanie nietrzeźwości, to zastosowanie ma przepis art. 178a § 4 kk. Za przestępstwo określone w art. 178a § 4 kk również grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto sąd orzeka dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Sosnowiec i okolice – pomoc prawna dla nietrzeźwych kierowców

Adwokaci  i radcy prawni z wieloletnim doświadczeniem oferują wysokiej jakości usługi prawne. Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie postępowania karnego. Dzięki pomocy adwokata lub radcy prawnego możesz uzyskać korzystniejsze dla Ciebie rozstrzygnięcie Sądu.

SZUKASZ POMOCY PRAWNEJ?
CZYTANIE NIC NIE DA! ZADZWOŃ DO SPECJALISTÓW
DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE PRZEZ CAŁĄ DOBĘ
22 270 63 01


Call Now ButtonBezpłatna konsultacja zadzwoń

Jako Kancelaria karna jesteśmy cały czas otwarci. Prawo karne nie podlega kwarantannie. Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zatrzymała Państwa Policja, mają Państwo wezwanie na przesłuchanie, zbliża się termin rozprawy - będziemy tam z Państwem osobiście. Gdy potrzebują Państwo pomocy - prosimy bezzwłocznie o kontakt mailowy lub telefoniczny. Jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Telefon: 22 270 63 01
Email: kontakt@obronca24h.pl

Z wyrazami szacunku
Zespół Kancelarii Obronca24h.pl