Art 270 kk – Fałszerstwo dokumentów

Czynne 24h / 7 dni w tygodniu


Jeśli zostałeś oskarżony o popełnienie przestępstwa fałszowania dokumentów z art. 270 kk to skontaktuj się z nami. Nasz adwokat i radca prawny pomoże Ci uzyskać dla Ciebie jak najkorzystniejszy wyrok. Musisz pamiętać, że za fałszerstwo, czyli podrobieniu, przerobieniu lub użyciu dokumentu jako autentyczny można trafić do więzienia nawet nawet na 5 lat. Nie pozwól, byś trafił do więzienia za podrobienie dokumentu. Skontaktuj się z nami.

Procedura wezwania obrońcy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZĄ KANCELARIĄ

UZGADNIAMY WARUNKI REALIZACJI ZLECENIA

UDAJEMY SIĘ NA MIEJSCE ZDARZENIA

ZATRZYMANY POSIADA OBROŃCĘ PROCESOWEGO

UWAGA: Do momentu gdy zapoznamy się ze sprawy NIE NALEŻY NA POLICJI DOBROWOLNIE PODDAWAĆ SIĘ KARZE

PIERWSZA KONSULTACJA Z ADWOKATEM JEST NIEODPŁATNA

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

Opisz swoją sprawę – skontaktujemy się

Leave this field blank

Pytania i odpowiedzi na temat fałszerstwa. Przestępstwo z art. 270 kk. Odpowiada adwokat.

W dzisiejszym cyklu chciałbym odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania z tematyki fałszowania dokumentu. Wydaje się, że popełnienie tego przestępstwa grozi jedynie gangsterom pokroju mafii paliwowej. Jak sami zobaczycie, każdy z nas, być może nawet nieświadomie i w dobrych intencjach, może popełnić powyższe przestępstwo. Zapraszam.

1. Co mi grozi za popełnienie podstawowego typu przestępstwa fałszowania?

Podstawowy typ przestępstwa fałszowania dokumentów został unormowany w art 270 kk par 1. Zgodnie z nim, kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2. Znajomy mieszkający w Wielkiej Brytanii wysłał mi listem pustą kartkę z jego podpisem. Chce on, abym napisał w jego imieniu wniosek do urzędu, bo „lepiej się znam na tym” i on nie chce płacić opłaty od pełnomocnictwa. Czy to nie jest przestępstwo?

Wszystko zależy od tego, czy wypiszesz wniosek zgodnie z jego wolą. Do niniejszej sytuacji zastosowanie może mieć art. 270 kk par 2. Karze od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa. Jak widzisz w niniejszej sprawie raczej nie musisz się martwić, aczkolwiek dobrą praktyką jest działać w podobnych przypadkach poprzez stosowne pełnomocnictwo.

3. Co prawda podrobiłem dowód osobisty, ale zrobiłem to tylko po to, żebym mógł kupić alkohol. Czy grozi mi do 5 lat pozbawienia wolności?

Z doświadczenia zawodowego adwokata wiem, że jest wątpliwe, aby sędzia za taki czyn skazał Cię na 5 lat pozbawienia wolności. Bardziej prawdopodobne jest to, że będziesz odpowiadać za czyn z art. 270 z par 2a kk. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Wszystko zależy od niuansów konkretnej sprawy oraz podejścia organów dochodzeniowych i Sądu. Odezwij się do nas, a nasz zespół adwokatów i radców prawnych pomoże Ci uzyskać dla Ciebie jak najkorzystniejsze zakończenie sprawy karnej.

Art. 270 Kodeks karny (KK) – Jak się bronić?

ZADZWOŃ PRZEANALIZUJEMY TWOJĄ SYTUACJĘ I ZAPROPONUJEMY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE
UWAGA! PIERWSZA KONSULTACJA Z ADWOKATEM JEST NIEODPŁATNA

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Bezpłatna konsultacja zadzwoń