Pomoc prawna dla Gliwiczan

Jazda po alkoholu w Gliwicach

JAZDA PO WPŁYWEM ALKOHOLU - ADWOKAT
CAŁODOBOWA POMOC PRAWNA ZADZWOŃ!
22 270 63 01

Zgodnie z danymi statystycznymi udostępnionymi przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach, w roku 2012 gliwiccy policjanci zatrzymali aż 901 nietrzeźwych kierowców. Rok później liczba ta spadła – na jeździe po alkoholu złapano łącznie 792 osób. Natomiast w roku 2014 Policja ujęła na terenie Gliwic w sumie 605 pijanych kierowców.

Adwokaci i radcy prawni z naszej Kancelarii specjalizują się w sprawach o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, czyli czyn z art. 178a § 1 kk. Nasza oferta jest skierowana do osób zamieszkałych w Gliwicach. Naszym Klientom gwarantujemy opiekę prawną na najwyższym poziomie. Zaufało nam już wiele osób w całym kraju.

ADWOKAT 24H / 7 DNI W TYGODNIU!
DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE
MASZ PYTANIA? SZUKASZ POMOCY? ZADZWOŃ!
22 270 63 01

Należy pamiętać, że prowadzenie pojazdu mechanicznego (np. samochodu) w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Za ten czyn, zgodnie z art. 178a § 1 kk, grożą dość surowe kary – grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara więzienia do 2 lat. Ponadto pijany kierowca musi liczyć się z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i koniecznością uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tys. złotych. Stan nietrzeźwości zachodzi wtedy, gdy w organizmie kierowcy znajduje się więcej niż 0,5 promila alkoholu albo jeżeli stężenie alkoholu w jego krwi wzrasta i prowadzi do przekroczenia tej wartości.

Stanu nietrzeźwości nie można jednak mylić ze stanem po spożyciu alkoholu. Ze stanem po spożyciu alkoholu u kierującego pojazdem mamy do czynienia wtedy, gdy w jego krwi stwierdzi się od 0,2 do 0,5 promila alkoholu. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń. Za popełnienie tego wykroczenia grozi kara grzywny w wysokości co najmniej 50 zł (maksymalnie grzywna może wynieść 5 tys. złotych) albo kara aresztu (wymierzana w dniach, od 5 do 30 dni). Sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Ukarany za wykroczenie co do zasady nie pociąga za sobą konsekwencji w postaci wpisu do Krajowego Rejestru Karnego, chyba że sąd za wykroczenie wymierzył karę aresztu (art. 1 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym).

Gliwice – Jazda po alkoholu Adwokat

Z naszych usług mogą Państwo skorzystać na każdym etapie postępowania karnego lub postępowania o wykroczenie. Oferujemy między innymi sporządzanie pism procesowych, przygotowywanie oświadczeń i wniosków dowodowych, udział w czynnościach procesowych prowadzonych przez prokuratora lub Policję (np. przesłuchanie), a także udział w rozprawach i posiedzeniach przed sądami wszystkich instancji. Prawo do obrońcy jest jednym z najważniejszych praw podejrzanego, oskarżonego lub skazanego. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie – dokładamy wszelkich starań, aby Sąd wydał korzystne dla oskarżonego rozstrzygnięcie.

SZUKASZ POMOCY PRAWNEJ?
CZYTANIE NIC NIE DA! ZADZWOŃ DO SPECJALISTÓW
DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE PRZEZ CAŁĄ DOBĘ
22 270 63 01


Call Now ButtonBezpłatna konsultacja zadzwoń

Jako Kancelaria karna jesteśmy cały czas otwarci. Prawo karne nie podlega kwarantannie. Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zatrzymała Państwa Policja, mają Państwo wezwanie na przesłuchanie, zbliża się termin rozprawy - będziemy tam z Państwem osobiście. Gdy potrzebują Państwo pomocy - prosimy bezzwłocznie o kontakt mailowy lub telefoniczny. Jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Telefon: 22 270 63 01
Email: kontakt@obronca24h.pl

Z wyrazami szacunku
Zespół Kancelarii Obronca24h.pl