Jazda pod wpływem alkoholu - Bytom - Obronca24h.pl
Pomoc prawna Bytom

Jazda pod wpływem alkoholu – Bytom

JAZDA PO WPŁYWEM ALKOHOLU - ADWOKAT
CAŁODOBOWA POMOC PRAWNA ZADZWOŃ!
22 270 63 01

Nasza Kancelaria specjalizuje się w sprawach o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Doświadczeni adwokaci i radcy prawni pomogli już wielu osobom w całej Polsce. Obecnie nasze usługi proponujemy również mieszkańcom Bytomia i okolic.

W dniu 17 lipca br. bytomska Policja zatrzymała mężczyznę, który prowadził samochód z 2 promilami alkoholu we krwi. W drugiej połowie maja br. w Bytomiu doszło do zatrzymania innego pijanego kierowcy, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował kolizję drogową. Są to przykłady nietrzeźwych kierowców ujętych w ostatnim czasie na terenie Bytomia.

ADWOKAT 24H / 7 DNI W TYGODNIU!
DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE
MASZ PYTANIA? SZUKASZ POMOCY? ZADZWOŃ!
22 270 63 01

Należy pamiętać, że zgodnie z art. 178a § kk za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sprawca traci prawo jazdy – zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu orzekany jest na okres od 3 do nawet 15 lat. Ponadto sąd orzeka obowiązek uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tys. złotych. Ponowna jazda pod wpływem alkoholu albo za jazda po alkoholu podczas orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z zakładu karnego. W myśl art. 78. § 1 kk, skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary. Zgodnie z art. 77 kk, sąd może warunkowo zwolnić z odbywania reszty kary skazanego, jeżeli jego postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie skazanego po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że skazany po zwolnieniu będzie stosował się do orzeczonego środka karnego lub zabezpieczającego i przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.

Czas pozostały do odbycia kary stanowi okres próby, który nie może być krótszy niż 2 lata ani dłuższy niż 5 lat. Jeżeli w okresie próby i w ciągu 6 miesięcy od zakończenia tego okresu sąd nie odwoła warunkowego zwolnienia z zakładu karnego, karę uznaje się za wykonaną z dniem warunkowego zwolnienia z zakładu karnego. Natomiast samo skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Oznacza to, że skazany warunkowo zwolniony z zakładu karnego po 6 miesiącach od zakończenia okresu próby nie będzie już figurował w Krajowym Rejestrze Karnym.

Jazda po alkoholu – Bytom

Jeśli toczy się przeciwko Tobie sprawa o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, zgłoś się do naszej Kancelarii jak najszybciej. Dzięki pomocy profesjonalnego obrońcy masz szansę uzyskać korzystniejsze dla siebie rozstrzygnięcie Sądu.

SZUKASZ POMOCY PRAWNEJ?
CZYTANIE NIC NIE DA! ZADZWOŃ DO SPECJALISTÓW
DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE PRZEZ CAŁĄ DOBĘ
22 270 63 01


Call Now ButtonBezpłatna konsultacja zadzwoń