Jazda po alkoholu w Łodzi i województwie łódzkim

Na terenie Łodzi i województwa łódzkiego w 2017 roku doszło do 911 zdarzeń drogowych z udziałem kierowców znajdujących się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. W porównaniu z rokiem 2016 liczba ta wzrosła – w 2016 roku takie zdarzenia odnotowano na terenie województwa łódzkiego 934 razy. W samej Łodzi doszło do 199 zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu nie zawsze kończy się spowodowaniem kolizji drogowej lub wypadku. Warto jednak pamiętać, że jazda po alkoholu sama w sobie jest przestępstwem! Jeżeli jesteś mieszkańcem Łodzi lub województwa łódzkiego i jesteś podejrzanym lub oskarżonym w sprawie o przestępstwo z art. 178a kk, zgłoś się do nas już teraz!

Całodobowy Adwokat woj. łódzkieW Polsce dozwolone stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Jeżeli kierowca ma we krwi od 0,2 do 0,5 promila, to znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. W przypadku, gdy stężenie alkoholu we krwi prowadzącego pojazd przekroczy 0,5 promila, to mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. W razie skazania za przestępstwo z art. 178a § 1 kk sąd orzeka dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Zdecydowanie surowsze konsekwencje grożą za przestępstwo określone w art. 178a § 4 kk, czyli ponowne prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto sąd orzeka środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tys. złotych. Warunkowe zawieszenie wykonania kary w tym przypadku może być orzeczone jedynie w wyjątkowych, szczególnie uzasadnionych wypadkach.

Jazda pod wpływem alkoholu – art. 178a KK Adwokat

Specjalizujemy się w sprawach o przestępstwo z art. 178a kk. Możesz liczyć na naszą pomoc nie tylko wtedy, gdy po raz pierwszy wszedłeś w konflikt z prawem, ale i w przypadku, gdy sąd już wcześniej skazał Cię za podobny czyn. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Nie pozwól, by bezmyślny wybryk zniszczył Twoje życie! Dołożymy starań, by Sąd wydał w Twojej sprawie możliwie najkorzystniejsze dla Ciebie orzeczenie.

Zobacz także: Jazda po alkoholu

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Call Now ButtonBezpłatna konsultacja zadzwoń