Na terenie Łodzi i województwa łódzkiego w 2017 roku doszło do 911 zdarzeń drogowych z udziałem kierowców znajdujących się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. W porównaniu z rokiem 2016 liczba ta wzrosła – w 2016 roku takie zdarzenia odnotowano na terenie województwa łódzkiego 934 razy. W samej Łodzi doszło do 199 zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców.
Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu nie zawsze kończy się spowodowaniem kolizji drogowej lub wypadku. Warto jednak pamiętać, że jazda po alkoholu sama w sobie jest przestępstwem! Jeżeli jesteś mieszkańcem Łodzi lub województwa łódzkiego i jesteś podejrzanym lub oskarżonym w sprawie o przestępstwo z art. 178a kk, zgłoś się do nas już teraz!
W Polsce dozwolone stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Jeżeli kierowca ma we krwi od 0,2 do 0,5 promila, to znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. W przypadku, gdy stężenie alkoholu we krwi prowadzącego pojazd przekroczy 0,5 promila, to mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. W razie skazania za przestępstwo z
Zdecydowanie surowsze konsekwencje grożą za przestępstwo określone w art. 178a § 4 kk, czyli ponowne prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto sąd orzeka środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tys. złotych. Warunkowe zawieszenie wykonania kary w tym przypadku może być orzeczone jedynie w wyjątkowych, szczególnie uzasadnionych wypadkach.
Jazda pod wpływem alkoholu – województwo łódzkie
Specjalizujemy się w sprawach o przestępstwo z art. 178a kk. Możesz liczyć na naszą pomoc nie tylko wtedy, gdy po raz pierwszy wszedłeś w konflikt z prawem, ale i w przypadku, gdy sąd już wcześniej skazał Cię za podobny czyn. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Nie pozwól, by bezmyślny wybryk zniszczył Twoje życie! Dołożymy starań, by Sąd wydał w Twojej sprawie możliwie najkorzystniejsze dla Ciebie orzeczenie.
Zobacz także: Jazda po alkoholu