Jazda po alkoholu w Gdańsku i województwie pomorskim

Gdańsk jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów – zarówno tych z Polski, jak i cudzoziemców. Z pewnością warto zobaczyć Fontannę Neptuna, Dwór Artusa czy Ulicę Długą. W niewielkiej odległości od Gdańska znajdują się popularne kurorty nadmorskie. Niestety w sezonie wakacyjnym wzrasta liczba pijanych kierowców. Niemal każdego dnia serwisy informacyjne publikują informacje o kierowcy prowadzącym „na podwójnym gazie”.

Jazda pod wpływem alkoholu – Adwokat Gdańsk

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Pijany kierowca musi liczyć się również z długoletnim zakazem prowadzenia pojazdów. Zgłoś się do naszej kancelarii, jeżeli jesteś oskarżonym w sprawie o jazdę po alkoholu.

Adwokat lub radca prawny pomoże Ci na każdym etapie postępowania w Twojej sprawie. Może zdarzyć się, że policjant lub prokurator zaproponują Ci skazanie bez przeprowadzania rozprawy. Wniosek o skazanie bez przeprowadzania rozprawy składany jest do właściwego miejscowo sądu. Proponowane przez prokuratora kary jest zwykle surowsze niż te wymierzone przez Sąd. W postępowaniu sądowym pod uwagę bierze się wszystkie okoliczności sprawy. Wszechstronne rozpatrzenie sprawy przez Sąd zwiększy szanse na uzyskanie korzystnego dla sprawcy wyroku. Jeżeli wyraziłeś już zgodę na skazanie bez przeprowadzenia rozprawy, możesz ją cofnąć. Stosowne oświadczenie możesz złożyć najpóźniej na posiedzeniu sądu, podczas którego rozpatrywany będzie wniosek prokuratora.

Oferujemy opiekę prawną na najwyższym poziomie, na każdym etapie postępowania. Aby uzyskać możliwie najkorzystniejszy dla siebie wyrok sądu, zgłoś się do nas już na samym początku postępowania. Jeżeli zostałeś zatrzymany przez Policję, niezwłocznie zadzwoń do nas – jest to jedno z Twoich podstawowych praw! Pamiętaj, że zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i w postępowaniu sądowym możesz korzystać z pomocy obrońcy.

W postępowaniu przygotowawczym adwokat lub radca prawny może pomóc Ci np. podczas przesłuchania. Z kolei podczas rozprawy wskaże wszystkie argumenty przemawiające na Twoją korzyść. Jeżeli nie będziesz zadowolony z wyroku Sądu, wniesiemy w Twoim imieniu apelację i będziemy Ci towarzyszyć podczas rozprawy odwoławczej.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Gdańska lub województwa pomorskiego i jesteś podejrzanym lub oskarżonym w sprawie o przestępstwo z art. 178a Kodeksu karnego, czyli prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, zadzwoń do nas. Doświadczeni adwokaci i radcy prawni gwarantują usługi na najwyższym poziomie.

 

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Bezpłatna konsultacja zadzwoń