Nasza Kancelaria specjalizuje się w sprawach o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Doświadczeni adwokaci i radcy prawni pomogli już wielu osobom w całej Polsce. Obecnie nasze usługi proponujemy również mieszkańcom Bytomia i okolic.
W dniu 17 lipca br. bytomska Policja zatrzymała mężczyznę, który prowadził samochód z 2 promilami alkoholu we krwi. W drugiej połowie maja br. w Bytomiu doszło do zatrzymania innego pijanego kierowcy, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i spowodował kolizję drogową. Są to przykłady nietrzeźwych kierowców ujętych w ostatnim czasie na terenie Bytomia.
Należy pamiętać, że zgodnie z art. 178a § kk za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sprawca traci prawo jazdy – zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu orzekany jest na okres od 3 do nawet 15 lat. Ponadto sąd orzeka obowiązek uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tys. złotych. Ponowna jazda pod wpływem alkoholu albo za jazda po alkoholu podczas orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z zakładu karnego. W myśl art. 78. § 1 kk, skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary. Zgodnie z art. 77 kk, sąd może warunkowo zwolnić z odbywania reszty kary skazanego, jeżeli jego postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie skazanego po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że skazany po zwolnieniu będzie stosował się do orzeczonego środka karnego lub zabezpieczającego i przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.
Czas pozostały do odbycia kary stanowi okres próby, który nie może być krótszy niż 2 lata ani dłuższy niż 5 lat. Jeżeli w okresie próby i w ciągu 6 miesięcy od zakończenia tego okresu sąd nie odwoła warunkowego zwolnienia z zakładu karnego, karę uznaje się za wykonaną z dniem warunkowego zwolnienia z zakładu karnego. Natomiast samo skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Oznacza to, że skazany warunkowo zwolniony z zakładu karnego po 6 miesiącach od zakończenia okresu próby nie będzie już figurował w Krajowym Rejestrze Karnym.
Jazda po alkoholu – Bytom
Jeśli toczy się przeciwko Tobie sprawa o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, zgłoś się do naszej Kancelarii jak najszybciej. Dzięki pomocy profesjonalnego obrońcy masz szansę uzyskać korzystniejsze dla siebie rozstrzygnięcie Sądu.