Konsekwencje jazdy po alkoholu – art. 178 kk

Nietrzeźwi kierowcy są niestety bardzo często spotykani na naszych krajowych drogach. Niestety, dlatego, gdyż z żadnej strony nie jest to dobre zjawisko. Otóż stwarzają oni zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, a także są niebezpieczni dla samych siebie.

Konsekwencji jazdy po alkoholu jest dosyć dużo. Mimo to wielu kierowców każdego dnia wsiada do samochodu po spożytym wcześniej alkoholu. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu takiego człowieka policja ma obowiązek ukarać go na odpowiedni sposób. Otóż najczęstsze konsekwencje jazdy po alkoholu to grzywna, areszt, a nawet utrata prawa jazdy. Wpływa na to oczywiście wiele czynników jednak każda z konsekwencji nie należy do przyjemnych. Mimo to prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie należy wcale do rzadkości nad czym można tylko ubolewać.

Możliwych skutków prowadzenia samochodu po alkoholu jest kilka, a każdy z nich może bardzo utrudnić dalsze życie. Warto o tym pamiętać przed sięgnięciem po kieliszek, który ma poprzedzić prowadzenie auta.

Jazda po alkoholu – art 178 kk – konsekwencje

Dość często słyszy się o wypadkach na drodze z udziałem pijanych kierowców. Ba, nawet nie ma jednego dnia, w którym w całym kraju nie nastąpiłoby żadne zdarzenie z udziałem osoby nietrzeźwej. Jest to bardzo zła informacja, gdyż jak można się domyślać prowadzenie po alkoholu może wyrządzić naprawdę wiele krzywdy.

Niektórzy uważają, że jeden czy dwa kieliszki wina czy wódki nie przeszkadzają w tym by prowadzić samochód. Niestety, ale nie jest to prawda, gdyż większość ludzi po takiej ilości nie miało by szans myśleć jasno na drodze. Taka jazda po alkoholu zaburza tok myślenia, a co za tym idzie może dojść do niebezpiecznych sytuacji. Niestety, ale dość często ten jeden kieliszek za dużo prowadzi do śmierci czy uszkodzenia ciała niewinnych uczestników ruchu drogowego. To właśnie, dlatego tak ważne jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie konsekwencji takich czynów oraz ich wagi.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może przynieść nie tylko wiele złego, ale także bardzo przykro poskutkować. A jeden kieliszek nie jest tego wart.

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Call Now ButtonBezpłatna konsultacja zadzwoń