Jazda po alkoholu w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim

W miesiącach letnich popularnością cieszą się miejscowości takie jak Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Mielno. Niestety, w okresie wakacyjnym liczba nietrzeźwych kierowców może być większa niż zwykle. Pomimo akcji policyjnych i kampanii społecznych na drogach zatrzymywani są kolejni pijani kierowcy.

Prowadzenie samochodu lub innego pojazdu mechanicznego z więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi stanowi przestępstwo z art. 178a Kodeksu karnego. Za ten czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności (w postaci nieodpłatnego wykonywania prac społecznych) lub kara więzienia do 2 lat. Sąd dodatkowo orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat.

Jazda pod wpływem alkoholu – Pomoc Prawna województwo zachodniopomorskie

Naszą ofertę kierujemy nie tylko do mieszkańców Szczecina i Koszalina, ale i osób pochodzących z innych miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby sąd wydał jak najkorzystniejszy dla Oskarżonego wyrok. Gwarantujemy pomoc na każdym etapie postępowania – zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i podczas procesu przed sądem.

W wielu przypadkach postępowanie w sprawie o prowadzenie w stanie nietrzeźwości kończy się wydanie przez sąd tzw. wyroku nakazowego. Sąd wydaje wyrok na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron. Następnie odpis wyroku doręcza się prokuratorowi oraz oskarżonemu i jego obrońcy. Do odpisów przeznaczonych dla oskarżonego i jego obrońcy dołącza się również odpis aktu oskarżenia. Sąd może wydać wyrok nakazowy w sytuacji, w której wina i okoliczności popełnienia czynu nie budzą wątpliwości. Wyrok nakazowy sąd może wydać, jeżeli uzna, że w świetle zebranych dowodów przeprowadzenie rozprawy nie będzie konieczne.

Wyrokiem nakazowym sąd może orzec karę ograniczenia wolności lub grzywnę w wysokości do 100 stawek dziennych albo do 200 000 złotych. Ponadto w sprawie o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Może się również zdarzyć, że sąd poprzestanie na orzeczeniu jedynie środka karnego.

Rozpoznanie sprawy w postępowaniu zwyczajnym pozwoli na dokładne zbadanie wszystkich okoliczności mogących mieć wpływ na wymiar kary. Może się zdarzyć, że istnieją okoliczności przemawiające np. za warunkowym umorzeniem postępowania karnego. Jeżeli nie jesteś zadowolony z wydanego w Twojej sprawie wyroku nakazowego, możesz złożyć sprzeciw. Pamiętaj jednak, że termin na złożenie sprzeciwu od wyroku nakazowego jest nieprzekraczalny i wynosi 7 dni od daty doręczenia odpisu.

Szczecin Adwokat – Jazda po alkoholu

Jeżeli pochodzisz z województwa zachodniopomorskiego i wszczęto przeciwko Tobie postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 178a kk, skontaktuj się z nami. Zespół adwokatów i radców prawnych z wieloletnim doświadczeniem pomoże Ci uzyskać możliwie najkorzystniejsze rozstrzygnięcie Sądu. Zaufało już nam wiele osób.

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Bezpłatna konsultacja zadzwoń