Jak mierzy się obecność alkoholu u kierowcy?

Jak większość z nas wie jazda po alkoholu może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami. Jednak na jakiej podstawie można w ogóle stwierdzić, że dany kierowca popełnił wykroczenie lub przestępstwo?

Otóż wynika to przede wszystkim z przeprowadzanych czynności. Wykrycie obecności alkoholu może być przeprowadzone na dwa sposoby. Przede wszystkim jest to pomiar stężenia alkoholu alkomatem. Takie urządzenie musi posiadać dokument potwierdzający jego legalizację oraz specjalne plomby, które są gwarancją, że osoby trzecie nie miały wpływu na wynik badania. Drugim sposobem jest poddanie kierowcy badaniu krwi, które mają miejsce w szpitalu.

Konsekwencje jazdy po alkoholu zależne są od stężenia alkoholu u kierowcy, a także innych okoliczności. Są sytuacje, w których kierowca nie chce poddać się badaniu alkomatem. Jednak wtedy musi on udać się na badania krwi. Dzięki takim procedurom udaje się wyeliminować pijanych kierowców z naszych dróg co ma wielkie znaczenie dla całego ruchu drogowego.

Niebezpieczne prowadzenie po alkoholu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak niebezpieczne może być w skutkach prowadzenie samochodu po alkoholu. Statystyki są jednak zatrważające, gdyż rocznie na drogach giną tysiące osób, które śmierć ponoszą właśnie w wypadkach spowodowanych alkoholem. Zatrzymanie prawa jazdy.

Taka jazda po alkoholu jest niebezpieczna zarówno dla kierującego jak i otoczenia. Otóż nie tylko sam kierowca może przecież wyrządzić krzywdę sobie. Prowadząc po alkoholu stwarza bardzo duże zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, gdyż może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku z innym autem lub potrącić pieszego. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest karalne, a w naszym kraju pojawia się co raz więcej akcji mających na celu wyeliminowanie takich kierowców. Ważne jest by zdawać sobie sprawę z tego jakie konsekwencje można ponieść, a także wiedzieć, iż jest to bardzo nierozsądne zachowanie.

By uniknąć sytuacji, w której prowadzimy po alkoholu możemy zainwestować w alkomat, którym sami będziemy badać swój stan trzeźwości, a tym samym zapewnimy bezpieczeństwo sobie i innym.

MASZ KŁOPOTY?
POTRZEBUJESZ SZYBKIEJ POMOCY PRAWNEJ? ZADZWOŃ!

Bezpłatna konsultacja zadzwoń